Bříšťany jsme v posledním zápase podzimu s přehledem přehráli

28.10.2011 01:46

TJ Kopidlno  -  Bříšťany   7  :  0   ( 4 : 0 )

Branky: Drnec 3x, Krejčík 2x, Pekárek D., Svoboda

Sestava: Trávníček - Svoboda, Krejčík, Pekárek, Machačný - Drnec, Petr

V chladném sobotním dopoledni jsme v nekompletní setavě odjížděli k poslednímu zápasu podzimní části na hřiště do Milíčevse. Zde nác čekal poslední celek tabulky mužstvo Bříšťan.  Pro nemoc nám chyběli Bernard a Nemčanský a z rodinných důvodů také Poláček. Přes toto velmi citelné oslabení jsem věřil, že proti Bříšťanům můžeme uspět. Po kvalitní rozvičce, kde se kluci zahřáli a nabudili na zápas, jsem se pustili do soupeře hned od začátku náporem. Kluci dobře kombinovali, nahrávali si a měli šance.  Po pěkných akcích přišli i pěkné branky a tentokrát to nebyly žádné náhodné góly, střely jen tak na branku,  ale umístěné střely většinou k tyčce  branky soupeře. V prvním poločase se blýskl třemi brankami ve velké pohodě hrající  Drnec. Další branku přidal ještě Svoboda a poločas jsme vyhráli přesvědčivě 4:0. V druhém poločase jsme ještě více kombinovali a tlačili se do zakončení, ale né všechny šance skončily brankou. Přidali jsme ale další pěkné branky, kdy nejprve Páťa Krejčík svou slabší pravou hledal před brankou Pekárka, který na míč nedosáhl, ale balón se pod brankářem stočil do branky a bylo to 5:0. Souhra těchto hráčů zafungovala o několik chvil později, kdy opět Krejčík našel před brankou nabíhajího Pekárka, který si pravou zpracoval a levou pak pohotově zakončil podle brankáře na 6:0. Krejčík pak angičanem o vzdálenější tyčku pečetil naši výhru na konečných 7:0. Jediný kdo se příliš nezapotil byl Trávníček, který musel za celý zápas likvidovat jen dvě šance soupeře.

Závěrem: Ke konci podzimní části se nám začalo herně dařit a hodně kluků se velmi zlepšilo. Kluci si více věří a fotbalově se vyvíjejí, zkoušejí si věci z tréninků a to je vůbec to nejdůležitější ,jak pro nás trenéry, tak i pro jejich další fotbalový rozvoj. V tomto utkání, se slabším soupeřem, byla vidět ta fotbalovost, která v klukách je a doufám, že na to do jarní části sezóny nezapomenou. Velkou radost mám také z toho, že nekteří kluci začali používat ke kopání svoji slabší nohu a poznali, že to jde a že ta slabší není jen "běhací" :-). V zápase to i jinak vypadá i když některá zakončení nejsou tak přesná.

Všechny chválím za předvedený výkon bojovnost a přístup k zápasu.