Poslední zápas podzimu v derby s Libání jsme jednoznačně ovládli

21.10.2012 11:19

Kopidlno  - Libáň   8  :  1  (2:1)

Setava: Trávníček - Petr, Machačný - Drnec, Nemčanský, Kosinová, Šádková, Kosina, Šádek

Branky: Nemčanský 3x, Drnec 3x, Petr, Machačný

Tak a je tu závěr podzimní části, který jsme zakončili derby utkáním s Libání. Po zlepšených výkonech mužstva Libáně jsme očekávali těžký zápas. Soupeř udělal změnu v brance a chtěl tak posílit ofenzivu. To bylo také jedním z klíčových faktorů celého utkání.  Do posledního zápasu nemohl nastoupit  nemocný Pekárek, proto byli na poslední chvilku donominováni dva benjamínci Kosina a Šádek, kteří byly připraveni naskočit do utkání, kdyby došlo k nějakému zranění nebo nepředpokládané události.

Zápas jsme začali dobře a hned začali, ač celkem vlažně, soupeře tlačit před jeho brankou a ve druhé minutě se ujali vedení důrazným Nemčanským. Celý první poločas jsme odehráli ve středu hřiště nebo před soupeřovou brankou, ale stále se nám nedařilo vstřelit druhou branku. Opět důraz Lukáše Nemčanského nám přinesl vedení 2:0 asi v 12 minutě. Z jediné vážnější akce hostí, již v nastaveném čase, skóroval po úniku po lajně z velké dálky Filip Smetana a opět jsme inkasovali zbytečný gól a soupeř se tak mohl vrátit do zápasu. V poločase nebylo moc co klukům vytýkat, protože bylo vidět, že se pomalu rozjíždějí k dobrému výkonu, pouze jsme je upozornili na to aby tolik nespěchali a nezbavovali se míče a střely na branku si připravily.  Druhý poločas byl v jednoznačné režii našich kluků a slečen, které tento zápas perfektně odbojovaly a i ony byly hrozbou soupeřovi branky. Chyběl jen větší důraz a odvaha při zakončení. Lukáš Nemčanský zkompletoval svůj hattrik a vedli jsme již 3:1. Pak s obranou hostí zatočil také Tomáš Drnec, který také hattrikem navíšil naše skóre již na 6:1. To jsme pět minut před koncem mohli již hrát v pohodě a ledacos si vyzkoušet. Do pole jsme k sobě poslali naše nejmenší fotbalové naděje Kosinu se Šádkem, kdy zejména druhý jmenovaný byl hrozbou soupeřovi branky. I v této sestavě jsme dokázali skórovat pěknými brankami Machačného a Petra, kteří se prosadili v nátlakové hře jeden vzadu a tři vepředu.