Výborným výkonem jsme porazili Bříťany 3:1

09.06.2012 12:57

Kopidlno - Bříšťany  3 : 1   ( 1:0 )

Sestava: Trávníček - Poláček, Honzík, Petr - Drnec, Pekárek, Machačný, Nemčanský

Branky: Drnec 2x, Pekárek - Horák

V předposledním fotbalovém víkendu jsme doma přivítali poslední mužstvo soutěže a to Bříšťany. Bř튝any jsou sice o příčku ještě níž než naši kluci, ale v minulém kole porazili Libáň B a potrápili i A mužstvo. V posledním vzájemném zápase nás porazili na penalty a tak jsme jim měli co vracet. Kluci  navázali na výborný výkon z minulého víkendu v Miličevsi a k tomuto zápasu přistoupili velice dobře a plnili téměř všechny pokyny co jsme jim udělili. Od začátku jsme byli lepším týmem a měli tři tutové šance Tomáše Drnce, který dvakrát přestřelil branku a jednou zblokovanou střelou otevřel skóre zápasu a vedli jsme 1:0. K vidění byly další pohledné akce, které jsme však řešili opačně, místo střel přihrávky a naopak. Kluci však bojovali a jedinou vážnější šancí soupeře byl trestný kop z hranice pokutového území pro hraní rukou brankáře.  Přesto jsme měli velkou převahu, ale poločas jsme  vyhráli nejtěsnějším rozdílem 1:0. Do druhé půlky nastoupil za soupeře z pozice brankáře do pole Horák, který má opravdu dělovku v noze a střílí branky z půlky hřiště. Ale hned v úvodu poločasu jsme se radovali mi, když poločas rozehrál Drnec na Pekárka, který si posunul balón do prava a z půlky hřiště vyslal prudkou střelu na branku, tečí změnil dráhu letu obránce soueře a míč zamířil k pravé tyčce supeře a vedli jsme 2:0. Pak se dostal k balónu na chvilku neobsazený Horák a ranou z půlky hřiště překvapil Trávníčka. Byli jsme to však mi, kdo měl více ze hry a měl více šancí. Několik dobrých útoků vedl, Honzík, Poláček, Drnec, Machačný i Nemčanský. Šanci měl i Jenda Petr, ale ujala se už jen jedna střela Tomáše Drnce, který tak dvě minuty před koncem rozhodl o osudu utkání. Vyhráli jsme tedy po výborném výkonu 3:1 a kluci si mohli vychutnat potlesk diváků při jejich děkovačce.

Závěrem. I když jsme hráli s posledním mužstvem, tento výsledek není možné podceňovat. V dalším utkání Bříšťany potrápili Miličeves a prohláli 6:4. Všechny hráče chválím za přístup aktivitu a nasazení v zápase. Doufám, že nám to vydrží do konce sezóny a zejména Starou Paku potrápíme v posledním zápasovém víkendu.